برگزاری اولین سمینار معرفی نسل جدید کامپیوترهای اداری – مینی کامپیوتر ها

برگزاری اولین سمینار معرفی نسل جدید کامپیوترهای اداری – مینی کامپیوتر ها

این سمینار در تاریخ ۲۶ آذر ۹۸  در شهر اصفهان با حضور بیش از ۱۲۰ نفر از مدیران و متخصصین سخت‌افزار صنعت  IT از سازمان‌های دولتی و خصوصی در هتل آسمان اصفهان برگزار شد . هدف از برگزاری این سمینار، معرفی محصولات هترون  با تمرکز بر مینی کامپیوتر ها،  به مدیران آی‌تی در صنایع مختلف استان اصفهان بود.

اهم موضوعات مطرح‌شده :

  • مسائل و چالش‌های زندگی‌کاری روزانه مدیران آیتی از بابت کارکرد سیستم های کامپیوتری
  • تحلیل ویژگی‌های مینی کامپیوترها در مقایسه با پی سی
  • مزایای بروزرسانی سیستم‌های کامپیوتری سازمان
  • امتیازات اصلی مینی پی سی های برند هترون

روایت داستان هترون و تولید مینی پیسی

در نخستین بخش، سید یحیی قرشی مدیر بازاریابی هترون به روایت داستان خلق و توسعه شرکت فورتیم و برند هترون در پرچالش‌ترین سال‌ها برای کسب ‌وکارهای ایرانی پرداخت.

فورتیم به پیمان یک تیم چهار نفره در حوزه ارائه محصولات سخت‌افزاری کامپیوتر بنا شد و در سال ۸۷ به ثبت رسمی رسید.

در سال ۸۹ با اخذ نمایندگی برند صاحب سبک و با کیفیت پایونیر و افزایش تعداد نیروهای انسانی متخصص توانست در ۱۵ شهر ایران، توسعه نمایندگی داشته باشد .

در سال ۹۱ شرکت فورتیم نمایندگی برند ژاپنی اکسسوری “ای‌بلو” را که در طراحی سرآمد بود اخذ کرد. همکاری نزدیک با این دو برند وکسب دانش فنی و شکل گیری استانداردها و سلایق شرکت فورتیم مبتنی بر آنها، زمینه‎ساز ثبت برندی با سطح استاندارد کیفی بالا و طراحی های جذاب با نام “هترون” در سال ۹۳ شد. که محصولات هترون به سه بخش انواع مینی پی سی ، محصولات صوتی و لوازم جانبی‌کامپیوتر تقسیم‌می‌شوند.

سال۹۵  هترون تأمین‌کننده ی کامپیوترهای کوچک اداری ( مینی کامپیوتر ) بیش از ۴۰۰ سازمان معتبر دولتی و خصوصی بود . در این سال  شرکت فورتیم ارائه دهنده برند هترون با اطمینان کامل از کیفیت محصولاتش واحد مستقل خدمات پس از فروش را راه‎اندازی کرد، تا با رویکردی مشتری‌محور هر لحظه پاسخگوی کاربران باشد و در ادامه  موفق به کسب رتبه ۳ از شورای عالی انفورماتیک ایران شد .

سال۹۷ هترون با سرمایه انسانی۶۰ متخصص در حوزه انفورماتیک، موفق به طراحی و تولید کوچک‌ترین مینی پی سی  فن‌دار و بدون فن ایرانی منطبق با نیاز بازار شد و در این سال تعداد فروش مینی پیسی ها از ۶۰۰۰ عدد گذشت.

صحبت‌های مدیر محصولات برند دیود پن

در بخش بعدی مدیر توسعه محصولات برند هترون، دیوید پَن، از کشور چین ، با ارسال ویدئویی با متخصصین انفورماتیک اصفهان ارتباط برقرار کرد.

آقای پَن با معرفی دستاوردهای برند هترون که ماحصل همکاری مهندسین ایرانی و هنگ‌‍‌گنگی است، نوید ارائه محصولات جدید را در بیشترین تناسب و انطباق با نیاز سازمان‌ها دادند تا مشتریان در عین کاهش‌ هزینه‌ها، حداکثر راندمان کاری را از محصولات هترون دریافت نمایند.

پس از استراحت کوتاهی- که توأم با شناخت عمیق‌تر و ارزیابی محصولات و قطعات تشکیل‌دهنده مینی کامپیوتر های هترون از نزدیک بود- در بحثی گروهی میزان اثربخشی این محصولات درکاهش هزینه‌های جانبی سازمان و افزایش راندمان‌کاری از دیدگاه مدیران آی‎تی حاضر تحلیل و ارزیابی شد .

 از دیدگاه متخصصین IT حاضر در مراسم، مدل‌های بدون فن این کیس های کوچک برای محیط‌های پر گرد و غبار بسیار مناسب بودند، و استفاده از قطعات سخت‌افزاری با برندهای معتبر جهانی نسبت به سایر نمونه‌ها در بازار فعلی ایران، مزیت ارزشمندی محسوب می‌شد .

ابعاد کوچک و وزن پایین مینی کامپیوتر ها ، می‌توانست به افزایش فضای مفید کاربران و تسهیل در حمل و نقل سیستم‌ها بیانجامد. از طرفی مصرف برق پایین مینی کامپیوتر ها -که باعث کاهش هزینه‌های جانبی سازمان می‌شد- نیز از عوامل جذابیت این محصول ارزیابی شده بود.

در تکمیل این گفت‌و‌گوها پریسا موسوی مسئول فروش شهرستان‌ها، از تجربه خود در مصاحبه‌ با مدیران آی‌تی سازمان‌هایی گفت، که مینی پی‌سی‌ های برند هترون را جایگزین پی سی ها کرده ‌بودند.

از دیدگاه آنها، مهم‌ترین ارزش مینی کامپیوتر های هترون، کمک به مدیریت زمان بود، چرا که در گذشته بیشتر وقت مدیران آی‌تی صرف حل مشکلات روزمره سیستم کاربران می‌شد و فرصت تمرکز برای کشف راهکارهای نوینِ فناورانه و ارزشمند‌تر برای سازمان کمتر مهیا می‌شد.

بررسی فنی کامپیوترهای کوچک هترون

در ادامه سمینار ویژگی‌های فنی مینی پی سی ها هترون، توسط سرپرست فروش سازمان آقای رضا خان‌محمدی با دیدگاهی جزءنگرانه بررسی شد.

محصولات فعلی هترون به سه دسته اصلی تفکیک می‌شوند:

  • کلاینت‌های اداری : شامل انواع مینی پی سی فن‌دار، فن‌لس ( بدون فن ) و زیروکلاینت
  • لوازم جانبی کامپیوتر : شامل انواع موس، کیبورد، کول پد، پاوربانک و پاورساپلای
  • محصولات صوتی شامل انواع اسپیکرها

بررسی مزیت مینی کامپیوتر های هترون

مینی پی سی ها بواسطه ویژگی های کارکردی ، ابعاد ، مصرف انرژی ، راحتی استفاده ، جایگزینی جدی برای پی سی ها در محیط های اداری هستند.

یکی از اصلی ترین مزیت های مینی پی سی های برند هترون استفاده از برندهای معتبر قطعه در این کالاهاست . که باعث افزایش راندمان و عمر مفید مینی پی سی ها میشوند . متاسفانه استفاده از برند های نامعتبر قطعات ، غیر اصلی و یا حتی کارکرده آفتی است که با افول قدرت و شرایط اقتصادی در هر کشوری ، ممکن است بسیاری از تامین کننده ها را به سمت خود بکشاند.

اما مزیت مهم دیگری که تنها بواسطه طراحی و تولید داخلی مینی پی سی های هترون محقق شده‌ است، امکان سفارشی‌سازی سیستم‌ها به شرط محقق شدن حداقل سفارش است . مواردی مانند اضافه شدن ماژول‌های هارد ۵/۳ اینچی، سفارشی‌سازی پورت‌ها و رنگ دستگاه‌ها  متناسب با هویت سازمانی از آن جمله‌اند.

دیگر مزیت ارزشمند مینی پی سی های هترون تنوع کارکردی و ساختار طراحی آنها است ،  مدل‌های فن‌دار مینی کامپیوترها  که بدون صدا و مناسب برای محیط‌های اداری با تعریف ۸ ساعت کار در روز و مدل‌های بدون فن ، مناسب محیط‌های نیمه صنعتی و یا دارای گرد و غبار است که این سیستم ها می توانند بصورت ۲۴ ساعته و ۷ روز هفته کار کنند و تبادل حرارتی این نوع از مینی پی سی ها توسط هیت سینک انجام می شود و مشکل خرابی فن نخواهند داشت.

در خصوص مصرف برق مینی پیسی ها باید اشاره کرد که این محصولات بطور میانگین ۴۰ وات مصرف دارند و در مقایسه با پی‌سی ها که بطور میانگین ۲۰۰ وات مصرف می‌کنند حدود ۸۰ % مصرف برق را کاهش ‌می‌دهند که به‌این ترتیب نیاز سازمان به سرمایه‌گذاری در تجهیزات مرتبط مانند UPS‌ها نیز به مراتب کاهش می‌یابد.

سخنرانی سمینار هترون

در خاتمه این برنامه، نماینده فروش شهر اصفهان مجموعه یاقوت تابان به مدیریت نیایش فرهمند ابتدا شرح مختصری از سابقه‌ی فعالیت‌های مجموعه خود از سال۱۳۷۷ در حوزه خدمات رایانه‌ای در زمینه سخت‌افزار و سایر لوازم جانبی ارائه داد  و در ادامه به معارفه مشتریان سازمانی‌ رضایتمند از محصولات، پروژه‌های موفق ، و مرکز فروش محصولات پرداخت.  ایشان همچنین در پایان سخنان خود از متخصصین حوزه IT برای بازدید از محصولات هترون در فروشگاه نوت‌بوکِ شهر واقع در خیابان میر اصفهان دعوت نمود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *